Plynové grily
- Nákup plynového grilu
- Malý plynový gril na balkon nebo do venkovní kuchyně
- Jaké jsou výhody plynových grilů ve srovnání s grily na dřevěné uhlí?
- Plynový gril musí splňovat následující požadavky
- ČASTO KLADENÉ OTÁZKY
Nákup plynového grilu
Steaky, klobásy, ryby a zelenina. Grilované pokrmy připravené na plynovém grilu jsou hotové za krátkou dobu a mají jedinečnou chuť. Plynové grily však mají mnohem více výhod. V následujícím průvodci se dozvíte, čím se vyznačují moderní plynové grily, jaké různé modely jsou k dispozici a na co si dát při nákupu pozor.
Malý plynový gril na balkon nebo do venkovní kuchyně
Výrobci nabízejí plynové grily v mnoha různých provedeních a velikostech. Pokud nemáte na balkoně mnoho místa, jsou vhodné menší stolní grily na butan nebo propan. Na balkoně je možné umístit malý plynový gril. Tyto štíhlé grily jsou vybaveny dvěma nebo třemi výkonnými hořáky. Police jsou obvykle skládací. Spodní konstrukce v podobě skříňky je vyrobena z oceli nebo u vysoce kvalitních modelů z nerezové oceli. Za otočnými dveřmi je prostor pro větší plynovou láhev.
Pokud máte na terase nebo na zahradě hodně místa, můžete použít kombinovaný gril a udírnu. Tyto grily se používají jak na plyn, tak na dřevěné uhlí. Ještě exkluzivnější pro milovníky plynových grilů je venkovní kuchyně. V těchto plnohodnotných zahradních kuchyních můžete připravovat vše a samozřejmě grilovat, péct a vařit. Pokud rádi kempujete nebo zřídka grilujete na balkoně či na zahradě, je pro vás ideální moderní kempingový plynový gril. Navzdory svým malým rozměrům vám tento malý gril s jedním hořákem nabízí maximální požitek z grilování.
Jaké jsou výhody plynových grilů ve srovnání s grily na dřevěné uhlí?
Plynový gril má oproti grilu na dřevěné uhlí mnoho výhod. Po zapnutí plynové lahve zapalte plynové hořáky piezoelektrickými zapalovači pomocí otočných knoflíků. Hořáky dosáhnou požadované teploty pro smažení nebo grilování během chvilky. Teplotu lze snadno nastavit pomocí otočných ovladačů. Protože se při grilování nepoužívá dřevěné uhlí, plynové grily se snadno čistí a při přípravě pokrmů se z nich méně kouří. Po skončení grilování se otočný ovladač vypne a není třeba likvidovat žhavý popel. Na rozdíl od grilů na dřevěné uhlí lze plynové grily obvykle používat na balkonech bytových domů. Každý, kdo chce na balkoně používat plynový gril, by měl dodržovat domovní řád. Je mýtus, že jídlo grilované na grilu na dřevěné uhlí chutná lépe než jídlo grilované na plynovém grilu.
Plynový gril musí splňovat následující požadavky
Pokud si chcete pořídit plynový gril, měli byste si předem rozmyslet, kolik místa budete potřebovat. Pro grilování pro dvě, tři nebo čtyři osoby je vhodný malý kempinkový plynový gril nebo plynový gril, který je malý a má pouze dva nebo tři hořáky. Pokud je však grilování vaší vášní, měli byste si pořídit plynový gril, na kterém můžete vařit, grilovat, péct a možná i udit. K tomu jsou ideální velké kombinované grily nebo pohodlné venkovní kuchyně.
ČASTO KLADENÉ OTÁZKY
Jak horké jsou plynové grily během provozu?
Hořáky plynových grilů dosahují během krátké doby teplot 100 až 300 °C.
Jak dlouho vydrží obsah plynové lahve?
Spotřeba závisí na době používání a výkonu plynových hořáků. Pokud mají hořáky výkon 12 W, vydrží 5kg plynová láhev přibližně 5 hodin a 30 minut.
Kolik hořáků potřebují plynové grily?
To závisí na velikosti grilovací plochy. Velké kombinované grily jsou vybaveny 4, 5 nebo 6 hořáky, které lze individuálně ovládat.
Jak se čistí plynové grily?
Grilovací jednotka plynového grilu a grilovací rošt jsou vyrobeny z oceli a nerezové oceli. K čištění obvykle stačí měkký kartáč, voda a čisticí prostředek pro domácnost.