3 letá záruka 14 dní na vrácení zboží

Infrazářiče na stěnu

Infrazářiče na stěnu

Hledáte energeticky úsporný, a přesto dostatečně výkonný alternativní zdroj tepla? Infrazářič na stěnu by mohl být ideální volbou. Vyznačuje se snadnou instalací i obsluhou a vysokou efektivitou při vytápění. Jak infrazářič na stěnu vybrat a kam se vlastně hodí? Čtěte dále.

Infrazářič na stěnu se řadí mezi alternativní zdroje tepla. Na rozdíl od přímotopu fungují infrazářiče trochu jiným principem – jejich topná trubice produkuje infračervené paprsky, které prochází vzduchem a ohřívají přímo předměty, podlahy, stěny a osoby. Právě díky tomu je infrazářič úsporným zdrojem tepla.

Infrazářič na stěnu a jeho výhody

Infrazářič na stěnu vzhledem připomíná zářivku či klasické nástěnné světlo, díky čemuž perfektně zapadne do každého interiéru. Skvěle se hodí na vytápění chaty, dílny či garáže, bez obav jej ale můžete užívat i v domácnosti. Některé modely jsou dokonce určené pro venkovní využití, takže se hodí i například na terasu, kde vás ohřejí během chladných večerů. Jaké další výhody nabízí?

  • Snadná a rychlá instalace.
  • Nízká energetická náročnost.
  • Vysoký výkon.
  • Produkuje teplo připomínající sluneční záření.
  • Nezabírá místo v interiéru.
  • Teplo produkuje ihned po zapnutí.

Jak vybrat infrazářič na stěnu?

Při výběru je třeba se zaměřit na provedení, design, výkon a ovládání infrazářiče. Všechny potřebné parametry vám níže přiblížíme, ať si můžete vybrat ten nejlepší infrazářič pro vaše potřeby.

Jak výkonný infrazářič na stěnu vybrat?

Výkon infrazářiče je jednoznačně nejdůležitějším parametrem. Odvíjet by se měl od velikosti vytápěné místnosti, infrazářičů ale můžete do místnosti umístit i více. Výkon infrazářiče může být od několika set wattů až po více než 2000 W. Ideální je pořídit si model s regulací výkonu.

Venkovní infrazářič na stěnu musí být odolný

Pokud vybíráte nástěnný infrazářič pro venkovní použití, volte model, který je k tomu přímo určený. Venkovní infrazářiče totiž musí disponovat dostatečnou odolností proti vodě, prachu a vniknutí cizích předmětů. Potřebné krytí je rozhodně IPX4, čili proti stříkající vodě.

Materiál infrazářiče na stěnu

Infrazářiče na stěnu jsou nejčastěji vyrobeny z plastu, hliníku či kovu. Hliník a kov se řadí mezi odolnější materiály, plast je pak vhodnější do vnitřních prostor. Infrazářiče se liší také materiálem trubice. Ta může být keramická, halogenová či quartzová. Keramická trubice je nejlevnější variantou, nenabízí ale příliš vysoký výkon. Halogenová trubice představuje zlatou střední cestu a quartzová je jednoznačně nejvýkonnější.

Ovládání nástěnného infrazářiče

Nejlevnější nástěnné infrazářiče disponují klasickým manuálním ovládáním, praktičtější je ale ovládání dálkové. Řada modelů v naší nabídce se však řadí mezi moderní chytré spotřebiče, a můžete je tak ovládat pomocí vašeho mobilního telefonu.

Infrazářiče na stěnu do interiéru skvěle zapadnou

Jelikož infrazářiče na stěnu připomínají svým vzhledem světlo, perfektně zapadnou do interiéru a neubírají z něj cenné místo. V naší nabídce najdete infrazářiče v různých stylech a barvách, jako je bílá, černá, stříbrná či šedá. Snadno si tak vyberete infrazářič jak do dílny či na terasu, tak i na chalupu nebo do domácnosti.

Nahoru